Ronie

Musím vyplňovat daňové přiznání i jako student, který nic nevydělal?

Jsem studentka, mám živnost, ale nakonec jsem se tomu nevěnovala, nic jsem nevydělala. Musím vyplňovat daňové přiznání?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano…
Uvedeš své příjmy (i třeba 0), výdaje (i třeba 0), daňové přiznání, jako živnostník, podat musíš.

Další odpovědi
McArthur

Jak píše gecco, daňové přiznání musíš podat. Hranice výdělku 15000 Kč se Tě netýká.

Příslušný formulář najdeš na webu Finanční správy, kde ho vyplníš, on Ti to překontroluje a následně ho vytiskneš a odneseš na Finanční úřad (jakýkoliv) nebo odešleš daňové přiznání elektronicky pomocí elektronického podpisu nebo datové schránky. Pokud máš datovou schránku, potom ho pošli tímto způsobem, jinak Ti finančák vyměří pokutu. U elektronického podání se odesílá XML soubor ne PDF!

Odkaz na portál Finanční správy: https://adise­po.mfcr.cz/adis­tc/adis/idpr_e­po/epo2/uvod/vstup_ex­pert.faces;jses­sionid=EFD17C1023F3DA­F31C6568421FE­E4FE6.ep3ap2

mosoj

Přímo daňové přiznání podávat nemusíš, stačí dodat na finanční správu prohlášení o tom , že jsi v tom a tom roce nepodnikala.

Nějaký limit 15 000 do toho nepleť.

Hlada

Přiznání k dani musíš podat jen v tom případě, pokud budeš mít základ daně vyšší než 15 000 nebo budeš uplatňovat ztátu. Jinak ne.
Doplňuji:
§ 38g Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
(1) Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

Hlada

http://www.on­linepriznani.cz/cs/da­nova-poradna/dpfo-51/
Pokud se někdo domnívá, že je to jinak, měl by to doložit citací zákona.