Musím umožnit ČEZ vstup na svůj pozemek za účelem výměnu kabelu VN(v zemi),který není uveden na žádném plánu v katastru?

Dobrý den. Obracím se na Vás o radu. Před několika dny mi přišlo oznámení od firmy, která pro ČEZ Distribuci a.s. zajišťuje „udržovací práce“ a oznamuje mi vstup na můj pozemek, přes který údajně vede kabel VN. Oznamují vstup, výkop, demontáž, výměnu kabelu a uvedení pozemku do původního stavu. Na katastru však žádný kabel zapsán není ani není uveden nikde jako věcné břemeno a to ani na výpisu z katastru řádově před 10 lety ale ani na výpisu pár měsíců starém. Na trase kabelu, kterou uvedla společnost, se nachází vzrostlé stromy a zeď vedoucí podél mého pozemku. Musím společnosti umožnit vykonat tyto práce, potažmo hlavně vstup na můj pozemek? Jakým způsobem je možné se proti tomuto bránit? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
cukrar

Jasně že musíte, je to nařízeno zákonem!!!