marketa54321

Musím si zažádat o expresní výměnu propadlého řidičského průkazu?

Musím zaplatit 500Kč za expresní výměnu do 5ti dnů nebo stačí říct, že neřídím, a nechat si vystavit nový v běžné 20ti denní lhůtě? Děkuji.

UPDATE: Neřídím pravidelně.

Nejlepší odpověď
autacek

Když tu kartičku nepotřebuješ, nemusíš si ji nechat vystavit vůbec.

Další odpovědi
cukrar

Počkat a neřídit.
Nikdo se Vás nebude na nic ptát.

cochee

Nemusíš říkat vůbec nic a lhůtu výměny (expres × běžná) si zvolíš sama. (Mi prošel ŘP o téměř rok a úřednici vyřizující ŘP jsem se taky nesvěřoval, pouze jsem jí oznámil, že expresní výměnu nechci, že chci v běžné lhůtě.)

Arne1

Podle toho kdy hodláš řídit a zda si vezmeš na triko pokutu a body za řízení bez platného řidičského oprávnění.
Pracovnice na magistrátě se tě nebude vyptávat, té je to jedno.

autacek

Arne1, ty jsi zaměnil nemít řidičské oprávnění s kartičkou, která dokládá řidičské oprávnění. To jsou dva zcela rozdílné přestupky s naprosto odlišnou mírou nebezpečnosti i sankčním postihem.