renault

Musim si platit socialni pojisteni kdyz jsem v evidenci uradu prace mam pred duchodem?

Mám před dúchodem a na up nejsou na vysvetlovani spis naopak:-)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Sociální pojištění se neplatí, platí se jen zdravotní, ale pokud jste v evidenci ÚP, tak za vás platí zdravotní pojištění stát.

ivzez

Sociální pojištění si nikdo nemůže platit sám.

Doba, po niž máte (jste měla) nárok na podporu, se započítává do doby důchodového pojištění, dále se započítávají tři roky z doby evidence bez podpory
(1 rok z doby do 55 let věku a 2 roky u uchazečů nad 55 let).

Pokud už nepobíráte podporu, mohlo bylo by Vás dobré se přihlásit
k dobrovolnému důchodovému pojištění a platit si je (1.863 Kč měsíčně).

Více informací získáte na webu ČSSZ:
http://www.cssz­.cz/cz/duchodo­ve-pojisteni/ucast-na-pojisteni/dobro­volna.htm

———
Zajděte si na OSSZ, zjistěte si, které doby pojištění tam mají doloženy
a kolik máte let důchodového pojištění. Podle toho se rozhodněte dál.

anonym

Pokuď jste v evidenci,tak asi ne.