Kura

Musím si o dopravní značku zažádat, nebo si ji můžu vyrobit sám?

Nemám ničím ohraničený pozemek a stále mně tam někdo jezdí parkovat. Chci dát na příjezdovou cestu značku, klasickou červenobílou – zákaz vjezdu s nápisem soukromý pozemek. O tuto dopravní značku si musím zažádat na dopravním inspektorátu, aby platila, nebo si ji mohu vyrobit sám?

Nejlepší odpověď
redy

Musíš si ji koupit, na netu najdeš. Ale když si o ni zažádáš, stejně ji zaplatíš.
Vlastní zkušenost.

Další odpovědi
zzzzz

Se značkou souhlas s redy.
Zákaz je složitější, jde o to, jaká je to cesta, i když je soukromá, tak neznamená, že je možné na ni vjezd zakázat.

Jestli je cesta tvá, obrať se na obec a tam se dohodni, zda je možné vjezd zakázat. Pokud se bude jednat o účelovou kommunikaci, vedoucí jen k tvé nemovitosti, nejspíš nebude žádný problém, ale pokud by se jednalo o přístup k jiným nemovitostem, nebo komunikaci místní, problém by tam byl.

Jestli cesta není tvá, a je tvůj jen přiléhající pozemek, tak doporučuji natlouct kůly a natáhnout něco jako plot, to znemožní parkování.

pucipuci

Zákazy jsou od toho, aby se porušovaly, to je věc známá. Já bych zkusil ceduli s nápisem soukromý pozemek, prosím neparkovat.

Klaproth

Značku si můžeš koupit, ale pro umístění libovolné dopravní značky musí být úřední povolení. Obrať se na obecní či městský úřad.

malinak812

Tak vyrábět si ji sám by bylo možná až zbytečně náročné. Navíc pokud značky nesplňují určité parametry dané zákonem, tak jsou automaticky neplatné. Značku si ovšem můžete koupit. Dnes to jde klidně i přes internet třeba z https://www.do­pravniznaceni­.com/ Myslím si že i s tím umístěním to bude jednoduché, pokud se jedná o váš soukromý pozemek. Určitě ale bude lepší se prvně poradit na příslušném obecním/městském ú­řadě.

redy

zzzzz nemám už ani nominaci ☹

gecco

Já taky ne…
:-OOO