LukoX_X

Musím se o kytaru nějak starat?

Dobrý den
Vím… Asi to je pro nějaké lidi naprosto hloupá otázka…
Koupil jsem si poprvé v životě kytaru a nevím jestli se o ní mám nějak starat nebo můžu hrát do nekonečna :D
Je to nutné?
Předem děkuji za odpověd :)

Odpovědi
Bobek 2

Obyčejné kytary jsou většinou celkem bezúdržbové, tj. pokud se na nich nic nerozbije, žádný zvláštní pravidelný servis nepotřebují. Ale ledacos může odcházet: struny, kolíky, kobylka. A potřebuje přiměřené zacházení: špatně snáší vlhko, horko (v rozpáleném autě se může rozpadnout vše, co je tam lepené) atd.

Edison

Hloupá.. jak se to vezme. O vše je třeba se starat.

Nepíšeš jakou kytaru. Ale už jen to, že je praktic ky trvale napnuta strunami, jakož i jednotlivé její části snad napovídá, že jistou péči to chce. Rovněž bývají ze dřeva, i když lakovaného. I to si něco žádá.

Doporučuji zkouknout kytarová hedebnická fora, nebo opravny. Údržbu nabízejí. A nakonec… co takhle hodit do google „údržba kytary“??

A co takhle vůbec zkusit hledat sám??? Nic?

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=%C3%BA­dr%C5%BEba+ky­tary&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

Kelt

Máš možnost zahrát pár akordů a pak kytaru rozbít, nebo si ji budeš leštit, hrát s čistýma rukama, ladit dle ladičky, budeš sedět na speciální židličce. Můžeš hrát prsty, trsátkem a podobně. Hlavně se musíš naučit se poslouchat, slyšet tu hudbu, procítit ji a pod. Po skončení hry bys měl dát kytaru do pouzdra, a měl bys mít metronom, ladičku a třeba i nahrávací studio. Záleží na tom, co chceš hrát a jakou máš kytaru.

kelley

Jednou za čas utřít měkkým suchým hadříkem, můžeš použít i leštidlo na hmatník (prodává se v hudebninách) a sem tam vyměnit struny (i když se žádná nepřetrhne) – časem ztrácejí zvuk, tak 1× za 2 měsíce nebo aspoň za půl roku 😁 (a ne jako já…).