Monyszek

Musím se hlásit na úřad práce?

Dnešním dnem jsem dostala výuční list a v září nastupuji na nástavbové studium, musím se na ty dva měsíce hlásit na úřad práce?

Odpovědi
Michal Kole

ne, nemusíš. To je tzv. navazující studium.

I kdyby jsi nenastoupila tak na ÚP se můžeš nahlásit až v září a hlavně pořádně „motivovat“ úřednici, aby tě zaměstnala když to má v popisu práce (ZPROSTŘEDKOVATLSKÝ referent zaměstnanosti).

Čím dle budeš v evidenci tak tím se snižují tvoje šance na zaměstnání a hlavně po pár týdnech ti z toho „hrábne“ a skončíš v psychiatrické léčebně a pak na invaliďáku, protože posudkový lékař se bude bát tě pustit do práce, aby jsi z duševní poruchy neudělala průser a pak to doktor neodnesl, že tě správně neodhadl.

Mě doktorka řekla, že s mými papíry by si o posudkáři 2× rozmysleli, než by mě dali kladný posudek.