faraonuvmukl

Musím se hlásit na pracák v místě trvalého bydliště když žiji a pracoval jsem v jiném? Zde mám jen doručovací

Dobrý den, musím se hlásit na pracák v místě trvalého bydliště když žiji a pracoval jsem v jiném? Chci se hlásit tady. Zde mám jen doručovací adresu. Díky

Nejlepší odpověď
Dochy

Nejsem si jist jak je to v současnosti. Před lety jsem se hlásil na svém „mateřském“ UP, tam jsem jim popsal situaci (aktuálně bydlím s manželkou jinde atd..) a pak mně předali do kompetence mého nejbližšího UP.

Další odpovědi
ivzez

Dochy má pravdu, zaregistrovat se musíte
na pobočce příslušné podle místa trvalého pobytu.

Vezmete-li s sebou něco, čím doložíte, proč žijete jinde,
pobočka Vás jenom zaeviduje a všechno pošle do místa,
kde žijete.

(Dá se to vyřídit při jedné návštěvě. Radši si tam předem
zavolejte a ověřte si, co vše máte vzít s sebou.)