Gus_Fring

Musím při správném kliku mít hlavu směrem k zemi nebo se koukat před sebe?

Odpovědi
Tw!st

Na tom nezáleží, důležité je rozpětí rukou a správná hloubka kliku.

Kelt

Krční páteř zde nehraje podstatnou roli. Je to stejné, jako by ses zeptal, zda je lepší mít krátké nebo dlouhé vlasy. Podstatné je dokonalé technické provedení cviku.

Bobek 2

Asi je to jedno. Ale nějaký Simon K. psal:
„Lidé mají často tendenci zaklánět hlavu nebo naopak, dívají se pod sebe, což může vést ke zraněním krku. Hlava by měla být v neutrální pozici zarovno zbytkem těla.“
https://refresher­.cz/77198-Kliky-Zajimavosti-a-nejcastejsi-chyby-ktere-lide-delaji-pri-jejich-cviceni?gdpr-accept=1

Asi tím myslí, že se má koukat k zemi, ale ne pod břicho.