Gestas

Musím použít přímý vlak?

Za pár dnů pojedu z Prahy do Valmezu. Původně jsem měl jet přímým vlakem, který ale nestihnu a na další bych čekal 2 hodiny. Pojedu proto o 20 minut později vyjíždějícím InterCity mířícím do Ostravy, které rychlík, kterým jsem měl jet původně, předežene. Do rychlíku, kterým jsem měl jet původně, přestoupím v Olomouci. Budu to takto moci udělat s již zakoupenou jízdenkou Praha-Valmez (platí celý den), nebo si budu muset něco dokoupit?
.............­.............­.............
Oba ty vlaky jedou po stejné trati, jen ten, kterým pojedu z Prahy, nezastavuje ve všech stanicích. V tom případě nebudu doplácet, ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Použiješ zakoupenou jízdenku. Pokud jedeš po stejné trase a taxa je stejná., můžeš jet kterým vlakem chceš

Další odpovědi
quentos

Obvykle si rozdíl km nechávají doplatit. Nejlepší bude skočit do pokladny ČD a rozdíl doplatit hned, aby ve vlaku nechtěli ještě přirážku (to obvykle za tohle nechtějí, ale co když budou mít blbou náladu…).

Dochy

Mám pocit, že v tarifu ČD je uvedena možnost po 100km přerušit jízdu a pokračovat později. Samozřejmě v rámci podmínek platnosti jízdenky. Prověř si to, ale myslím, že mám pravdu.

Bacha, aby ty vlaky nepoužily jinou trasu – zrovna směrem na Moravu jsou tuším 2 možnosti a jedna je o trochu delší (a dražší) a v některých případech by Ti to mohlo znepříjemnit cestování, pokud si toho průvodčí všimne. (Pro jízdu Praha-Brno a další tuším krajská města bývá jednotná cena, ale pokud jedeš jinam, pak se neuplatní)

Pokud jedou po stejné trati a není tam důvod k nějakému dalšímu příplatku (jako povinná rezervace apod.), což myslím není, mělo by to podle mně být v pohodě.