Avatar uživatele
Vladislav II

Musím platit případné nedoplatky z vyúčtování, pokud nebylo vyúčtování vypraveno včas?

Pronajímatelka bytu mi nevystavila za poslední 3 roky vyúčtování, vím, že penále za každý den je 50Kč. Avšak po upozornění a následném vyúčtování musím platit případné nedoplatky, či nikoliv? Nemohla jsem přeci vědět, zdali jsou ve vyúčtování nějaké nedoplatky… Předem mnohokrát děkuji za Vaše odpovědi!

Zajímavá 0 před 2253 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

My se každý rok o nedoplatek/pře­polatek v pronajatém bytě v místě studia dcery samy zajímáme. Nečekáme, jestli nám někdo, něco vystaví!
Každý přece ví, že koncem března nebo v dubnu obdrží majitel (nájemce v městských bytech) vyúčtování.Je nějaký čas na reklamaci. Pak je třeba nedoplatek uhradit, nebo u bytové služby/družstva sjednat splátkový kalendář..
V červnu a červenci obvykle chodí přeplatek.

Otázka přeplatků a nedoplatků by . měla být řešena ve smlouvě o nájmu nebo i ústně. To jste neuvedl/a…
Pokud chcete v bytě nadále setrvávat a majitel po Vás (logick) žádá úhradu nedoplatku, budete muset zaplatit.
Doporučuji zvednout zálohy na služby, TUV aj. Měsíčně budete platit o několik set korun více.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Vladislave, o vyúčtování se musíte zajímat i Vy sám. Má-li toho pronajímatel více, může snadno dojít k opomenutí. Je přece ve Vašem zájmu mít všechny platby v pořádku, nikomu nic nedlužit.

Samozřejmě, že nedoplatky musíte uhradit!! Co myslíte, že
jsou nedoplatky → přece platby za to, co jste spotřeboval.

________

Doplňuji:

Odpověď Slečny 007 je zavádějící. Skutečnost, že
pronajímatel nedodržel (nesplnil) své povinnosti, neznamená,
že by svým závazkům nemusel dostát nájemce.

Vodu, teplo i energie spotřeboval, měl by je uhradit.
Něco jiného by byl úrok z prodlení, protože prodlení
nezavinil nájemce.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Slecna 007

Pronajímatel má povinnost předložit vyúčtování včas. Nemůže žádat doplatek po letech. Na nedoplatky z roku 2015 bych letos nereflektovala. Pokud to není přímo uvedeno ve smlouvě, pak se ze zákona 67/2013 Sb. Provádí 1× ročně a to nejpozději do 4 měsíců od doručení vyúčtování od dodavatele. Jako nájemník nemáte žádnou povinnost se po tom nějak shánět. Je to záležitost pronajímatele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vladislav II

Mně je to jasné… Ale proč to mám hlídat já, když za to odpovídá pronajímatel? Neudělal, tak mu hrozí pokuta 50 Kč za den a já se o ní ráda přihlásím, neboť to je starost majitele, ne moje. Vyúčtování totiž ani nevystavil, tudíž ani není jasné, jaký byl popř. nedoplatek.

před 2253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… odkaz na výši pokuty by nebyl? … nebo je to jen JBP? … většina penále se totiž dává procentuálním a ne paušálním vyjádřením …

před 2253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Vyhodit z nájmu!

před 2253 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek