Marty CZ

Musím platit exekutorovi poplatky i když jsem dluh zaplatil před doručením exekuce původnímu věřiteli.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud bylo zahájeno exekuční řízení a exekutor již začal konat, vyúčtované náklady jste povinnen zaplatit. Pokud by k úhradě došlo dříve, než započal exekutor s kroky k zajištění dlužné částky, bylo by možné obrátit se na soud a argumentovat s tím, že dluh byl uhrazen, ještě před započetím exekučního řízení a že Váš věřitel opomenul exekuci zastavit. Chce to však znát data. K tomu jste zde uvedl málo informací.

Další odpovědi
Michal Kole

No podle zdravého rozumu ne, ale pokud už exekuce nějak začala, teda že exekutor už oslovil banky, katastr nemovitostí, tak už exekutorovi vznikly náklady tak je asi bude chtít zaplatit.

A věřitel co asi exekutroovi nezaplatí

tekumseh

Záleží na tom, v jaké fázi se exekuce v okamžiku úhrady dluhu nacházela. Přečtěte si článek na níže přiloženém odkaze, tam je to pěkně popsáno.

http://www.me­sec.cz/clanky/za-neuskutecnenou-exekuci-dluznik-platit-nemusi/

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/za-neuskutecnenou-exekuci-dluznik-platit-nemusi/

Mapel

Na tuto otázku odpoví soud. S doručením exekuce obdržíte i soudní rozhodnutí kde máte možnost se odvolat. Pokud se odvoláte rozhodne soud. Když se neodvoláte, tak zaplatíte na 100%.