pizlicka

Musím odvádět sociální pojištění,pokud jsem vedena jako zaměstnanec?

Pracovala jsem jako OSVČ.Nyní jsem šla do práce,zaměstnanec za mě odvádí socialni a zdravotní pojištění.Nyní mám omezenou,nikoli ukončenou živnost jako OSVČ.Musím si každý měsíc platit socialni pojištění,když jej za mě platí zaměstnavatel,nebo až ke konci roku dle výdělku z omezené činnosti jako OSVČ?pokud musim ještě já platit socialni pojištění každý měsíc i přesto,že jej za mě platí zaměstnavatel,kolik musím já každý měsíc platit??Děkuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Pokud jsi ukončila OSVČ, tak nikoli. Pouze v následujícím daňovém přiznání zaplatíš podle výpočtu případný nedoplatek.
I pokud bys byla OSVČ a tvůj příjem by byl nižší než HPP, tak bys zálohy neplatila.

Arne1

Zajdi si na správu sociálního zabezpečení, informuj je o nové situaci a dohodni se na nových platbách.

Hlada

Pokud jsi v zaměstnání, podnikání se stává vedlejší činností. V tom případě neplatí minimální vyměřovací základ a nemusíš platit povinně zálohy na pojistné. Pojistné z podnikání zaplatíš jednorázově po podání přiznání na základě přehledu o příjmech a výdajích.

Edison

Samozřejmě, že ano!!! Jen je to realizováno zcela odlišným způsobem. I jako zaměstnanec odvádíte sociální pojištění, máte to uvedeno na výplatní pásce. Za vás to asi neplatí zaměstnanec, ale zaměstnavatel, ale to jen tak mimo řeč… Jinak o tomto souběhu příjmů pak jistě dostanete relevantní informace na úřadě.