Avatar uživatele
L_85

Musím někde hlásit (institucím), že vlastním datovou schránku???

Jde mi o to, zda mi budou různé instituce automaticky zasílat veškerou korespondenci rovnou do DS, nebo toto musím jednotlivým nejprve nahlásit. Např. zdravotní pojišťovně, ČSSZ, ÚMČ, apod. Jsem FO. Díky za odpověď! 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3144 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ne, nemusíš – „instituce“ si to zjistí,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Doplňuji gecca: Instituce by si to měly zjistit. Některé to stále opomíjejí. Např. jedna nejmenovaná pobočka katastrálního úřadu a jeden odbor dopravy na nejmenovaném MěÚ. V mojí skrovné statistice (moc mi toho nechodí) je to tak pade na pade. Každopádně nic hlásit nemusíš, oni jsou povinni přednostně to poslat do datové schránky. Dokonce mám za to, že pošlou-li zásilku do vl. rukou poštou držiteli datové schránky a ten ji nepřevezme, tak nelze uplatnit fikci doručení, protože zásilka nebyla zaslána v souladu se zákonem. Ovšem pokud poštovní zásilku adresát převezme, byť by mu měla být poslána do DS, pak je zásilka považována za doručenou, i když byla zaslána nesprávným způsobem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nemusíte nikde nikomu nic hlásit.
Povinnost zjistit, jestli má adresát datovou schránku, mají instituce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Dat. schr. je nesmysl a nefunguje. Radím zavčas na poště zrušit! Než začne být povinná, to znamená mít s sebou neustále internet. Zadních instituce nevyužily … Žádná. Já ano, na živnostňák. Jinak nikdy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

Já jsem spíše zastáncem datových schránek, což pramení především z toho, že jsem odpůrcem chození na poštu kvůli každé cypovině, co mi rozmanité úřady touží doručit. A na tu poštu jsem musel vždycky, jelikož jsem pracující člověk. Poslední dopis jsem u baráku přebíral a podepisoval někdy před pěti či šesti lety.

před 3144 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek