L_85

Musím někde hlásit (institucím), že vlastním datovou schránku???

Jde mi o to, zda mi budou různé instituce automaticky zasílat veškerou korespondenci rovnou do DS, nebo toto musím jednotlivým nejprve nahlásit. Např. zdravotní pojišťovně, ČSSZ, ÚMČ, apod. Jsem FO. Díky za odpověď! 😉

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, nemusíš – „instituce“ si to zjistí,,,

Další odpovědi
klumprt

Doplňuji gecca: Instituce by si to měly zjistit. Některé to stále opomíjejí. Např. jedna nejmenovaná pobočka katastrálního úřadu a jeden odbor dopravy na nejmenovaném MěÚ. V mojí skrovné statistice (moc mi toho nechodí) je to tak pade na pade. Každopádně nic hlásit nemusíš, oni jsou povinni přednostně to poslat do datové schránky. Dokonce mám za to, že pošlou-li zásilku do vl. rukou poštou držiteli datové schránky a ten ji nepřevezme, tak nelze uplatnit fikci doručení, protože zásilka nebyla zaslána v souladu se zákonem. Ovšem pokud poštovní zásilku adresát převezme, byť by mu měla být poslána do DS, pak je zásilka považována za doručenou, i když byla zaslána nesprávným způsobem.

ivzez

Nemusíte nikde nikomu nic hlásit.
Povinnost zjistit, jestli má adresát datovou schránku, mají instituce.

ptáč

Dat. schr. je nesmysl a nefunguje. Radím zavčas na poště zrušit! Než začne být povinná, to znamená mít s sebou neustále internet. Zadních instituce nevyužily … Žádná. Já ano, na živnostňák. Jinak nikdy.

klumprt

Já jsem spíše zastáncem datových schránek, což pramení především z toho, že jsem odpůrcem chození na poštu kvůli každé cypovině, co mi rozmanité úřady touží doručit. A na tu poštu jsem musel vždycky, jelikož jsem pracující člověk. Poslední dopis jsem u baráku přebíral a podepisoval někdy před pěti či šesti lety.