Boy 13

Musím nahlašovat zdravotní pojišťovně, že mám uzavřenou DPP?

Dobrý den. Mám dotaz. Jsem studentem střední školy a v létě půjdu na brigádu na DPP. Zde jsem četl, žr jestliže nepřesáhne výše výdělku 10.000,– neodvádí zaměstnavatel ani zaměstnanec SP a ZP. Za mě jako studenta platí ZP stát. Takže nevím, jestli to mám nahlásit zdravotní pojišťovně, že mám uzavřenou DPP, ale že jsem stále studentem a doložit jim tam potvrzení o studiu. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
ivzez

Žáci (studenti až na VŠ) zdravotní
pojišťovně nic nedokládají.

Potvrzení o studiu byste ale měl dodat svému zaměstnavateli,
aby Vám v případě, že si vyděláte víc, mohl uplatnit i slevu na dani
za studium.

Pokud byste dosáhl vyššího výdělku, musel by Vás
u zdravotní pojišťovny přihlásit zaměstnavatel a odvést
za Vás zdravotní pojištění (i z toho důvodu je dobré mu
potvrzení od školy dodat).