Avatar uživatele
anonym

musim nahlasit osobu ve svem byte

jsem vlastnik bytove jednotky a zajimalo by me jestli musim nahlasit svou pritelkyni kdyz spolu bydlime-manzele nejsme a ona ma trvale bydliste ve stejnem meste-pry ji musim nahlasit ale my nechcem-co mam delat moc dekuji za odpoved.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5911 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

když nechcete,tak nemusíte

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Jak komu 🙂

  1. ÚŘADŮM samozřejmě NIC hlásit nemusíte, když nechcete
  2. Společenství vlastníků jednotek (SVJ) však MŮŽE ve svých stanovách pověřit někoho (výbor), že vede ´knihu´ nejen členů SVJ, ale případně eviduje i dlouhodobě bydlící osoby v domě

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
člověk

Podle evropy nemusíte,pokud to není člověk hledaný.
A opak toho je,jak tam někoho přihlásíte,už vůči němu máte povinosti,popelnice a zajištění jiného trvaleho bydlení,pokud jej už nebudete chtít,to se týká vašeho vlastnictví.pokud užíváte bydlení od jiné osoby i právnické,řeší to vaše smlouva s majitelem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ladislav.L
  • standa napsal: „Společenství vlastníků jednotek (SVJ) však MŮŽE ve svých stanovách pověřit někoho (výbor), že vede ´knihu´ nejen členů SVJ, ale případně eviduje i dlouhodobě bydlící osoby v domě.“

To je nepravdivé tvrzení. SVJ není oprávněno evidovat žádné bydlící osoby! Porušilo by zákon.

Podle § 1177 občanského zákoníku platí: Vlastník jednotky oznámí bez zbytečného odkladu osobě odpovědné za správu domu a pozemku své jméno, bydliště, jméno a bydliště osoby, které přenechal byt k užívání na dobu nikoli přechodnou, a počet osob, které budou mít v bytě domácnost.

Nový příspěvek