jsem vlastnik bytove jednotky a zajimalo by me jestli musim nahlasit svou pritelkyni kdyz spolu bydlime-manzele nejsme a ona ma trvale bydliste ve stejnem meste-pry ji musim nahlasit ale my nechcem-co mam delat moc dekuji za odpoved.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 0 před 5911 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Jak komu 🙂
|
0
před 5911 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Podle evropy nemusíte,pokud to není člověk hledaný.
A opak toho je,jak tam někoho přihlásíte,už vůči němu máte
povinosti,popelnice a zajištění jiného trvaleho bydlení,pokud jej už
nebudete chtít,to se týká vašeho vlastnictví.pokud užíváte bydlení od
jiné osoby i právnické,řeší to vaše smlouva s majitelem
| 0 Nominace Nahlásit |
To je nepravdivé tvrzení. SVJ není oprávněno evidovat žádné bydlící osoby! Porušilo by zákon.
Podle § 1177 občanského zákoníku platí: Vlastník jednotky oznámí bez zbytečného odkladu osobě odpovědné za správu domu a pozemku své jméno, bydliště, jméno a bydliště osoby, které přenechal byt k užívání na dobu nikoli přechodnou, a počet osob, které budou mít v bytě domácnost.