Musim na urad prace?

Letos jsem odmaturoval a hned nastoupil na HPP do prace, ted bych tam chtel skoncit, kdyz jeste neni zari, musim se hlasit na urad prace? Do kdy mam status studenta? PS. na vysku nejdu

Odpovědi
akvidzerp

Kdybys nenastoupil do práce tak do konce srpna seš student,ale když si šel do práce po škole a chceš tam skončit tak musíš na pracák.

Deli

Mám opačnou zkušenost, ač jsem končila školu v odloženém termínu až začátkem září, musela jsem od 1.7. doplácet zdravotní pojištění. Prostě jsem měla být hlášena na ÚP, i když jsem školu dokončila až v září. Takže doporučuji se tam nahlásit v každém případě, tím spíš, že už jsi pracoval. Jen zvaž, zda tak rychlá výměna zaměstnání bude dobře působit v Tvém pracovním životopise, zda je to opravdu nutné, zda by nebylo lepší pracovat dál a hledat si něco jiného…

Fyzik

Vůbec bych si nebyl jistý. Po skončení školy, řekl bych, končí status studenta zakončením studia (promoce, odevzdání vysvědčení, vystavení výučního listu).