šaotka

Musím mít ŽL na ruční práce, když prodej bude jen občasná a určitě nedosáhnu na obrat 20 tis. za rok?Důchodce

Nejlepší odpověď
JanRadovan

Podle zákona do určité výše výdělku za rok nemusíte mít živnostenské oprávnění, tato částka se však poměrně často mění. Zkuste napsat/zavolat na místní živnostenský úřad, tam by vám měli poradit nejlépe.

Další odpovědi
Syd

Takovéhle otázky jsou zde neustále, kdybyste se byl jen na některé z nich podíval, zjistil byste, že v 99,9% případů je odpověď „ano, musíte mít ŽL“ a tento případ není onou desetinou procenta.
Výše výdělku nehraje vůbec roli, to je ostatně ve všech odpovědích zmiňováno.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=mus%C3%AD­m%20m%C3%ADt%20%C5%BEl

Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pot%C5%99e­buji%20%C5%BE­ivnostensk%C3%BD%20l­ist
Rovněž to, že jste v důchodu, je naprosto irelevantní.

Syd

Omlouvám se a upřesňuji: To, že jste v důchodu, bude mít vliv na to, že budete mít podnikání jako vedlejší činnost, což bude mít vliv na výši, případně neexistenci záloh na pojištění. Měla jsem na mysli, že důchod nemá vliv na to, zda máte povinnost mít, či nemít ŽL.