Monyszek

Musím mít povolení na reklamu?

Když bych chtěla mít na rodinném domě/plotu plakát/plachtu s reklamou na nějakou firmu (například stavební), musím mít na to nějaké povolení?

Nejlepší odpověď
anonym

Začni dotazem na obci – mnohé venkovní reklamu vyhláškou regulují…
Pak je otázkou technické řešení – na některé bys mohla potřebovat stavební povolení…
Dále povolení vlastníka/správce přilehlé komunikace (případně PČR či Ministerstva vnitra)…
😉
Nemůžeš si dělat kde chceš a co chceš.

Další odpovědi
Drap

Pokud je dům nebo plot tvůj a neni toto upraveno místní vyhláškou, tak povolení mít nemusíš

anonym

Myslím si, že se to odvíjí od toho, kde bydlíte, ale ve většině případů by povolení nemělo být potřeba. Já si například od https://www.e-abctiskarna.cz//ban­nery/reklamni-plachty/ nechával vyrobit nějaké reklamní plachty pro svůj obchod a jednu z nich si pověsil na plot svého domu. U nás na něco takového povolení potřeba není, takže bez problému.