Vyptavac

Musím mít něco vystudováno, nebo mít nějaké zkoušky, když bych se chtěl stát soukromým učitelem angličtiny (ŽL)?

Nevím jestli to sem patří, ale stejně se zeptám. Musím mít něco vystudováno, nebo mít nějaké zkoušky, když bych se chtěl stát soukromým učitelem angličtiny (ŽL)? Jsem na střední (gympl) a v angličtině jsem dost dobrý. Dokonce kdyz profesor udela nejakou chybu (kdyz mluvi nebo pise) tak ji poznám. A proto by me zajimalo jestli musim jit studovat anglictinu nekam na vysokou, nebo jestli muzu jit studovat napriklad biologii (nebo cokoliv jineho) a i presto pak ucit anglictinu.

Nejlepší odpověď
Deli

Znám výborného soukromého učitele AJ, který má výuční list. Několik let ale pobýval v Anglii a z AJ složil několik zkoušek. Přesně nevím jakých, ale má i obchodní a technickou AJ… Pak začal učit, ale hnalo ho to dál, dodělal si maturitu a v současné době bojuje s VŠ (ne pedagogickou). To ale jen pro svůj dobrý pocit.
Uživí se báječně, má pražskou klientelu a v současné době nepracuje ani denně.
Takže – zaměřte se na tu AJ, můžete ji doplnit třeba pedagogickým minimem, ale myslím, že není nutné.

Také si můžete zjistit, co musíte mít, na živnostenském úřadu – zda jde o živnost volnou či vázanou a co musíte splňovat.

Každopádně si brzy můžete začít přivydělávat při studiu třeba doučováním dětí ze ZŠ či SŠ.

Další odpovědi
Hlada

Nemusíte mít vystudováno vůbec nic. Svou činnost můžete provozovat třeba jako živnost volnou – Překladatelská a tlumočnická činnost. Podívejte se do přílohy k Živnostenskému zákonu. Vycházejte z toho, že stát od vás ochotně příjme každou platbu daní a pojištění, ať to budete nazývat jakkoli. Důležité je mít platící zákazníky.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/

Michal Kole

Já myslím, že by se spíše hodila tato živnost 72. Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti