Vyptavac

Musím mít něco vystudováno, nebo mít nějaké zkoušky, když bych se chtěl stát soukromým učitelem angličtiny (ŽL)?

Jsem na střední (gympl) a v angličtině jsem dost dobrý. Dokonce kdyz profesor udela nejakou chybu (kdyz mluvi nebo pise) tak ji poznám. A proto by me zajimalo jestli musim jit studovat anglictinu nekam na vysokou, nebo jestli muzu jit studovat napriklad biologii (nebo cokoliv jineho) a i presto pak ucit anglictinu.

Nejlepší odpověď
quentos

Výuka angličtiny a lektorská činnost obecně patří mezi volné živnosti, takže dokladovat svoje vzdělání při žádosti o ŽL nemusíte. Dělám angličtináře na jazykovce rovněž na ŽL a po mně taky nic nechtěli ;{)> někdo mi to tu kdysi vysvětloval tak, že ze špatné výuky angličtiny nikdo neumře, kdežto kdybyste si chtěl otevřít stánek s masem a uzeninami, vystudovanou řezničinu dokladovat musíte, aby se vědělo, že ty lidi tady neotrávíte.

Další odpovědi
lexx

ne, nemusíte. znám lidové léčitele co nemají ani maturitu, a kšefty se hejbou a budou, jak naše zdravotnictví jde pomalu do kopru