SteimlX

Musím mít cestovní pojištění vytištěno??

hmm takže v elektronické formě by to mělo být dostačující. super. děkuju

Nejlepší odpověď
Arne1

Ne, ale je to lepší. V první řadě totiž skoro vždycky komunikuješ s asistenční službou. Nicméně, následně může doktor potřebovat vyplnit formuláře.

Osobně si myslím, že je dobré si alespoň vytisknout kartičku. Představ si situaci: Došlo k nehodě, jsi v bezvědomí a přivolaní záchranáři hledají ve tvých dokumentech pojištění. Když najdou asistenční kartičku, mohou ihned kontaktovat vaši pojišťovnu.

Kamix

Taky už si sjednávám cestovní pojištění, protože po přečtení článku na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/cestujte-pouze-s-kvalitnim-cestovnim-pojistenim-vyplati-se-to už vím, že taková věc se nesmí podceňovat. Mám jej vždycky pouze v mobilu, takže to určitě stačí, v dnešní době je to přece standardní.

Michálek1245

Dobrý den, teoreticky nemusíte, ale samozřejmě je lepší to mít někde v kufru. Jak tu někdo píše, tak v případě nějakého zranění, které vás knocoutuje je dobré mít něco podobného po ruce, protože do mobilu se vám nikdo nestane. My si uzavíráme pojistky u https://ervpo­jistovna.cz/ a ty mají svojí appku, ale já jsem v tomhle stará škola a taky si to vždycky ještě tisknu. 😉

Kamix

Já jsem si před nedávnem zařizoval cestovní pojištění přes https://www.du­ofinance.cz/ces­tovni-pojisteni a vůbec nic jsem si netiskl. Všechno potřebné jsem měl uložené v mobilu, takže bych tyto dokuemnty v případě potřeby předložil elektronicky.

Arne1

Když budeš v bezvědomí…
Navíc se to z mobilu blbě čte.