vokurce

Musí mě ve zkušební době zaměstnavatel pustit na pracovní pohovor?

Dobrý den, jsem ve zkušební době a stále si hledám lepší zaměstnání. Kdyby mě jiný budoucí zaměstnavatel oslovil a pozval na pracovní pohovor, musí mě aktuální zaměstnavatel na daný pohovor pustit? Zda ne, jak takovou překážku vyřešit? Podotýkám že ještě studuji, tudíž bez finančního příjmu nemohu být (dát výpověď a poté hledat jiné zaměstnání nepřichází v úvahu).

Nejlepší odpověď
briketka10

Nemusí, když si navíc ve zkušební době.

Další odpovědi
Kepler

Proč by tě současný (nebo budoucí) zaměstnavatel měl podporovat v hledání jiného místa? To si zařiď vlastní volný čas a pořádně se na to připrav!

anonym

Nemusí, pochop, chceš přejít ke konkurenci a to si kapitalista nemůže dovolit.Probuď se, žiješ v kapitalistickém světě a ten je, na rozdíl od socialismu, nemilosrdný.
Co jsme si v r.1989 vyzvonili klíčema, to máme.

Drap

Ne nemusí. Domluvit si pohovor mimo pracovní dobu, nebo můžeš dát ve zkušební dob výpověď a jít na pohovor.