Hufnágl

Musím jít na předoperační vyšetření, když se objednám k chirurgickému zákroku?

Jedná se o chirurgické odstranění malé bradavičku na obličeji.

Nejlepší odpověď
marci1

O tom rozhoduje lékař, ale myslím, že v tomto případě to nebude nutné. 🙂

Další odpovědi
orwell

S nejvyšší pravděpodobností ne, určitě se to dozvíš při tom objednávání. Ale pozor, někdy se chovají jako „šprýmaři“. Když jsem byl na operaci šlachy na ruce, stačilo se zout, lehnout a vyhrnout si rukáv nad loket. Při odstraňování dvou bradavic na zápěstí mě zase jiní vysvlékli téměř donaha, těžce jsem ubránil trencle. Pak mně jednu pošmrdlali dusíkem a druhou seškrábli chirurgickou lžičkou. Ale před tím to vypadalo na operaci srdce. Jde o to, jak kde se obávají možného zanesení infekce a taky si kryjí záda proti případné žalobě pacienta – nespokojence. Už jenom ten papír, co budeš muset podepsat, obsahuje takové informace o možných rizicích a následcích, že člověka téměř přejde chuť zákrok podstoupit. Njn, lidi se naučili s doktory soudit, tak jako se to už léta děje v zemi za velkou louží, která je nám nyní příkladem 🙂

Bobek 2

Důkladná předoperační vyšetření se dělají hlavně tehdy, když má být operace v narkóze. Kvůli kosmetickým zákrokům fakt ne.

Edison

To ti řekne jedině lékař, který provede vyšetření, případně který bude provádět zákrok.

Hufnágl

To je zvláštní! Edison vložil odpověď, která se neslučovala s otázkou, a hle, byla opravena.

Edison

Co bylo opraveno? Já teda žádnou úpravu nevidim.

Hufnágl

Ha ha ha, Thomasi