dáma z ČR

Musím jít na gymnázium,když bych chtěla být lékařkou?nebo můžu absolvovat pouze,,zdrávku" a pak vysokou školu.

Nejlepší odpověď
Syd

Nemusíš jít na gympl, můžeš jít na zdravotnický lyceum. To je víc nasměrovaný na cíl doktorka, než klasická zdrávka, která je spíš pro sestry.

Další odpovědi
anonym

Tvůj cíl,být lékařkou je sice fajn,ale přeci jenom je to běh na dlouhou trať.Nevíš co se během let může změnit a co potom s gymplem? Jakákoliv odborná škola zaměřená na zdravotnictví bude vhodnější než gymnázium…:D

Lucijej

Přijímačky na medicínu se dělají z biologie, chemie a fyziky, tak si porovněj výuku jednotlivých škol.

manon

Můžeš jít i na zemědělku nebo strojní průmyslovku. Ale šance na přijetí a úspěšné absolvování medicíny se snižují, pokud neabsolvuješ gymnázium.