ReHu

Musím dodržet 3 měs.výpovědní dobu dodavatele energie při změně – prodeji dodav.firmy?

Ke změně došlo k 1.6. , dnes jsem dostala dopis s oznámením, že došlo k prodeji a že se změnou dodavatele nic nemění.
Já ale od tohoto dodavatele energii kupovat nechci a ráda bych přešla k jinému.
Díky.

~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Díky.Přejdu běžnou cestou.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud dojde ke změně sml. podmínek, které nenařizuje novela zákona, tak můžeš odstoupit od smlouvy.

Pokud sis do smlouvy nechala zapsat zmínku o tom, že máš právo smlouvu ukončit z důvodů změny vlastníka společnosti, tak taky můžeš, ale to hádám ve smlouvě nemáš:-(

To že firma změní majitele není právní důvod na okamžité ukončení smlouvy.

Další odpovědi
mosoj

Nemusela by jsi kdyby dodavatel energii zdražil. Což se ale zřejmě nestalo. Takž tři měsíce natvrdo.