pn65

Musím platit dluh v níže popsané situaci?

Mám od roku 2010 docela malý dluh u jedné firmy, řekl jsem si, že když už tak poctivě splácím, zaplatím to taky, je fakt, že mě s tímto dluhem neotravovali těch dlouhých 7 let a já blbec jsem jim teď volal a zjišťoval, i když by ten dluh měl být už promlčený.
Mohou ho po mě teď vymáhat, nebo už ne?

Odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak vymáhat ho mohou. Ty můžeš vznést námitku na promlčení. Pokud budou splněny všechny podmínky, tak soud tvé námitce vyhoví a nebudeš muset nic platit. Pokud víš, že ten dluh máš a druhá strana nedělá žádné extrémní obstrukce (jako že místo dvacky po Tvém upozornění chcou splatit dvacet tisíc) tak bych zaplatil. Pokud si vymýšlí ptákoviny a najednou chtějí i neúměrně velkou pokutu nebo nějaké další poplatky, tak si ověř podmínky pro to promlčení (nedávno se měnil zákon a měnily se promlčecí lhůty)