Avatar uživatele
samicek333

Musím bezpečně odpojovat hardware?

Ahoj, dola na liště na obrazevco počítače je takový malá ikonka – bezpečně odebrat hardware. K čemu to je? Musím to odpojovat takhle, nebo stačí prostě vypojhit drát – že prý se tak rozbíjí telefon – nebo jiná přiopojená věc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, chudst, Adri .. před 4085 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
taranee1

doporučila bych – nemusí se ti to uložit nebo se to neuloží celé. Může ti to též smazat i jiné aplikace (apodobné) nenávratně smazat. Ale nemusí se to stát – teď už jsou na toto Hardwary „pojištěné“ .

Zdroj: moje zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MacChill

Nerozbíjí se, a když tak naprosto nepostřehnutelně.. Všichni to vypojují jen tak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Zalezi, jak u kterych veci. U nekterych flashek je to vyslovene nutnost, ovsem u 99% veci ‚je to jedno‘ – normalne kabel odpojim jen tak. Nic extra postrehnutelneho se vetsinou nestane. Pouze u tech par vybranych veci se muzou smazat soubory, dokonce jsem zazil, ze flashka uz se v danem USB nenacetla… no, ale to jsou vyjimky. Pokud jsou to moje veci, odpojuju to normalne natvrdo bez „softwaroveho odebrani“, vetsinou maji hardwary v sobe zakodovano, ze se to ukonci bez problemu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

To se používá, pokud je zapnutá aplikace, nebo nějaký soubor, který je na Flash disku… pokud máte vše vypnuté, je to úplná zbytečnost…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Moje úplně, úplně první otázka tady…
Mně se tenkrát podařilo nějak rozhašit pc /ani nebyl můj/, když jsem vyškubla flashku během kopírování pc hry. Pc to nějak nepochopil a zlobil. Něco se rozhašilo v tom pc, ne na flashce, to by tak nevadilo. Oprava nebyla složitá, jen dalo práci na to přijít. Pc se musel vrátit do dne před tím, než se to stalo. Tak nějak mi to bylo vysvětlováno.
Většinou se nic nestane, ale občas se stát může, jak je vidět.
Já tenkrát hledala všude na netu, jestli jsem to tedy rozhašila já nebo ne. Ale názory se tak různily, že jsem zkončila až tady a už jsem tu zůstala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SeptikB

Představte si data putující kabelem jako auta na silnici. Když vypojíte zařízení z USB, cesta se uzavře. Z toho vyplývá, že pokud na ni zrovna jedou auta (kopírujete, nebo máte otevřený dokument z fleshky), nastane havárie. Pokud je ovšem cesta prázdná (vaše PC už s daty na fleshce nepracuje ani tam nic neposílá), nic se nestane. A protože většina lidí neví, jestli PC zrovna něco nevyslal na cestu, zavedlo se „Bezpečně odebrat“ – je to jen kontrola, zda se nějaká data neztratila na cestě. Pokud je silnice prázdná, odpojí se, v opačném případě vás upozorní, abyste něco vypla nebo počkala.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet