annas

Musí zápasníci sumo dodržovat nějakou dietu? Nebo baští, co se do nich vejde?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Průměrná hmotnost bojovníků suma se pohybuje okolo 150 kilogramů! Jsou mimořádně silní, podivuhodně ohební a rychlí. Jedí speciální pokrm, který je velmi kalorický, ale obsahuje také množství bílkovin a vitamínů. Jmenuje se „čankonabe“ a skládá se převážně z masa a ryb. Do porkmu se přidává mnoho sójové omáčky a cukru, vše se vaří dohromady s mrkví, kapustou, cibulí a fazolemi. Zápasníci sumó jedí velmi mnoho, protože v jejich sportu neexistují hmotnostní kategorie a stabilita postoje borce závisí do velké míry na jeho hmotnosti.

Další odpovědi
anonym

tak tady jsem se dočetla že žijí ve stájích,mají svou hiearchii a i stravu mají hlídanou,sice hodně kalorickou
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sum%C3%B3

iq

No jasně že mají specialní stravu.Hodně jedí taky kuřecí.Oni totiž pod tím tukem mají zrovna takové svaly.Jsou to vlastně kulturisti obaleni navíc tukem.Ono to jen tak vypadá,že jsou to obyčejní tlusťoši.