Rokio

Musí zaměstnanec vždy dostat minimální mzdu, pokud pracuje na plný úvazek?

Co když má úkolovou mzdu a pracuje pomalu tak, že svojí prací nedosáhne ani na tu minimální mzdu?

Myslím si, že min. mzda je 14.600 Kč hrubého. Pokud ale zaměstnanec pracuje tak, že si vydělá třeba 11.400 Kč hrubého, dostane minimální mzdu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nedostane. Takového zaměstnance propustí.

Další odpovědi
Dochy

Mám za to, že alespoň minimální mzdu dostat musí. Jestli ho pak propustí nebo ne je jiná věc.