kokos23

Musí zaměstnanec odevzdat zaměstnavateli čipovou kartu, která slouží jako píchačka a také k otevírání dveří?

Musí zaměstnanec odevzdat zaměstnavateli čipovou kartu?Karta slouží k odpíchnutí příchodu,odchodu otevírání dveří.Je v elektron.podobě na jméno a číslo.Zaměstnavatel po zaměstnancích chce,aby po odpíchnutí kartu odevzdali a pak si jí musí půjčovat.když jdou na oběd a pod.Díky

Odpovědi
Dochy

To je věc zaměstnavatele. Ale systém jaký popisujete mi připadá naprosto -píp-. Karty jsou právě proto, aby se přístup zautomatizoval. Ale pokud někdo chce aby to fungovalo jak popisujete, může příchody a odchody stejně dobře zapisovat vrátný do sešitu a nemusíte za el. docházkový systém vyhazovat peníze…

Doplňuji: pokud karty fungují jako klíče v objektu, je to alespoň nějaká funkčnost navíc oproti vrátnému s propiskou a sešitem. Ale nic moc…

anonym

tak pokud to chce. a na co jí potřebujete? jestli je přístup k WC, tak není co řešit. na přestávku máte nárok po určité době. u nás si s tou kartou chodí každý jak chce a proto je většina lidí venku s cigárem několikrát za směnu a nedělá. samozřejmě jdou průchody jednotlivými dveřmi jednoduše sledovat v systému IT. další věc je ta, jestli máte správně vyřešené únikové východy

karty jsou různě jinak různě nastavit podle majitele karty a dveře, kudy může procházet a to vše v různé časy. svojí kartu mám oproti záloze 500kč a výměna zdarma po třech letech i když se poškodí