Musí vydaná účtenka z pokladny obsahovat názvy zboží ?

Na požádání vystavujeme rozepsaný daňový doklad

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud má sloužit i jako účetní doklad, podklad pro reklamaci atd., tak musí samozřejmě obsahovat identifikaci zboží. Samotný sloupec čísel je k ničemu.

Další odpovědi
Georgo2010

S takovou univerzální, „nicneříkající“ účtenkou, kde jsou vypsány pouze částky jednotlivých položek, se často setkáte v malých obchodech (zpravidla potraviny, smíšené zboží). Pokud takto kupujete spotřební zboží se „zárukou“ (např. oblečení, drobnou elektroniku apod.), vždy si vyžádejte vypsání paragonu, kde je již uveden název zboží, cena, razítko a podpis prodejce. Předejdete tak případným problémům při reklamaci.

tom004

A co tedy potřebujete vědět?

Hlada

Děláte to dobře. Myslím, že byste neměli mít s nikým problém. Obchodník nemusí vystavovat na každý nákup paragon, musí ho vystavit jen na požádání.

fablen

jen doplním, že i velké obchodní řetězce – u nás konkrétně třeba Lidl a Jednota, mají někdy na účtenkách jiný název zboží, které je za stejnou cenu jako to nakupované. Nevím, jak by to pak ale prošlo v účetnictví, pokud by FÚ zkoumal jednotlivé položky ☹