Bianka1

Musí „trvalý pobyt“ schválit majitel svému nájemci ?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ne, máš-li nájemní smlouvu, můžeš se dostavit na úřad obce s rozšířenou působností / pověřené obce a podat žádost o zápis změny v rejstříku obyvatel ve věci trvalého pobytu.

Aby ohlašovna zahájila správní řízení o zrušení údaje o trvalém pobytu, musel by vlastník doložit věrohodným způsobem, že užívací právo občana k objektu zaniklo (§ 12 odst.1 lit.c) zák.o evidenci obyvatel) a ohlašovna tak může rozhodnout, jenom pokud vlastník objektu opoví kvalifikovanou žádost ve smyslu ustanovení § 44 et sequentia správního řádu.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-133

Další odpovědi
df

Pokud se něco nezměnilo, tak nemusí