LysoňXXX

Musí to zaplatit?

Dobrý den, jedna známá (samoživitelka) mi říkala, že došla z práce utahaná domů a šla si lehnout. Na to její 4letá dcera si vzala její mobil (paušál) a našla si nějaké číslo v novinách, na který zavolá a popovídala si (využila situaci, kdy maminka spala) Zalezla pod polštář a vytočila bohužel pro maminku placené číslo á 95Kč min. Za nějaký čas přišlo vyúčtování na 4000kč Maminka překvapená a po zatlačení na dcerku se malá přiznala. A po otázce, o čem si s paní na druhé straně povídala byla v šoku. Paní na druhé straně se jí zeptala co dělá maminka a malá řekla, že spinká. Tak si s ní paní ráda a hlavně dlouho povídala o všem možném. Je možné nějak dopátrat tu „hodnou“ a drahou tetu? Není to trestné takhle tahat vědomě peníze po 4leté holčičce, která z toho nemá ještě rozum? PS.: Pro maminku každá koruna je dobrá. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
ponovotny

krom toho, že vypadá divně informace, že čtyřletá holčička si našla v novinách číslo na které pak zavolala, je pravděpodobné, že poskytovatelé placených služeb po telefonu hovory nahrávají, takže by to mělo jít dohledat

Další odpovědi
Mapel

Smekám klobouk před geniální 4 letou holčičkou, která umí přečíst správně telefonní číslo a perfektně ovládá mobil. Táto geniality by měla matka využít.

Jináč nikdo holčičku nenutil na toto číslo volat a je chyba matky, že si nedala tato čísla zablokovat. Paní na druhé straně sy určitě myslela, že jde o bohatou paničku a její dcera běžně volá a neměla z toho špatný pocit.

arygnoc

myslím, že áno.
iné by bolo, keby bol mobil ukradnutý.

bolak

Dobrá ta vomáčka vokolo :)) jedna známá..samoži­vitelka došla utahaná z práce domů, a šla si lehnout :)) ..nějaké číslo..zalezla pod polštář.. ještě že jsou k dispozici ty detaily, teď už to zní uvěřitelně :))

ta paní z tý pohádky by myslím měla docela průser, protože se to fakt všechno nahrává, a i tyhlencty telefonistky maj nějakej code podle kterýho by se měly chovat, takže by to neriskla, protože by ji hrozil vyhazov..je to jako odkoupit něco od nesvéprávnýho člověka, tedy by se pravděpodobně jednalo o podvod..

klob1

Ať to řeší právní cestou,mělo by být 18let..pokud se jedná o zvýšený tarif. Jenže problém je v tom,že těžko se prokáže,že se paní ptala a co odpověděla holčička.Pak to společnost vymaže lehce a nikdo se nic nedozví..
Také se mi stane,že volám bratrovi a zvedne to 4letý synovec,bez vědomí rodičů.Nebo se mi dovolá on.

Andre5000

1)Je mi divé, že to co popisujete by dokázalo 4 leté dítě.
2)Ale zaplatit to podle mne musí, protože smlouva na paušál je určitě psaná na ni. Operátor nemá povinnost zjišťovat, která osoba z daného čísla volala. Odpovědnosti se prostě nezbaví. Může operátora požádat o neúčtování této částka, ale ten jí není povinen vyhovět (ale může).

ladaadal

Samozřejmě to zaplatit musí, nakonec je to její chyba. Kdyby ji telefon ukradli, platila by tak jako tak. Otázka je, zda se vyplatí pátrat, hledat advokáta, telefonistku a tak dále. Ale přikláním se k názoru ostatních, že je to pěkná pohádka.