DUHA

Musí syn platit nájem – podrobnosti v doplnění otázky?

Původní neotázka

Musí syn platit nájem do 30.9.chce odejít 19.5.zaplac. má do konce 5. Náj.vznikl 16.09.2015 do 30.9.16 pak se aut. prod.

Ve smlouvě je, ustanovením tohoto smluvní strany výslovně
vylučují zákonnou úpravu prolongace nájmu zakotvenou v ustanovení § 2230 občanského
zákoníku.

Odpovědi
Funna

a v čem je problém?…v § 2230 OZ se píše o prodloužení smlouvy…záleží, jaké podmínky má uvedeny ve smlouvě o ukončení smlouvy…

ivzez

Chtělo by otázku formulovat přesněji, není zřejmé
(jednoznačné), jestli k prolongaci došlo, nebo ne.

Vycházím z toho, že ano → Víš syn by jinak v bytě/domě
bydlel neoprávněně.

Má-li syn ve smlouvě na dobu určitou uvedeno, v jakých případech může smlouvu vypovědět, může dát výpověď. Nebo se o ukončení nájmu může (písemně!!)
dohodnout s majitelem (to samozřejmě jen v případě, že by majitel souhlasil).

Jinak je povinen nájemné hradit až do konce smluvního vztahu.