Drap

Musí stát šetřit ?

Pokud ano, tak zřejmě jen na některých
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/288225-po-peti-letech-osvobodime-cirkve-od-dane-z-prijmu-navrhuje-kalousek.html
Doplňuji:
Dobře, připustme že ty závazky tady jsou, i když názor na ně neni taky zcela vyjasněn. To ale nevysvětluje to, že odpustíme daně z převodu majetku. Pokud já, jako občan prodám nemovitost, musím daď uhradit. Proč tedy nejsou osvobozeni i občané ?

Odpovědi
zzzzz

Stát šetřit nemusí, šetřit musíme my, když si sečtu všechny daně, tak víc jak polovinu odvedu státu, tak co by šetřil, když má víc než já.

odpomass

Stát má vůči církvím závazky, to je normální. To nemění nic na tom, že se musí šetřit všude, kde to jde, a taky se to tak děje. A je to tak v pořádku…
Doplňuji:
Osvobození od daně je v tomto případě součástí vyrovnání s církvemi. Představte si to tak, že kdyby tuto výsadu nedostali, stát by jim musel dát více pozemků (nemovitostí,…). Tak se na tom prostě obě strany dohodli, my s tím nic nezmůžeme, to je prostě fakt.