černávdova

Musí si podnikatel platit sociální pojištění?

když se podnikatel nejde nahlásit na OSSZ, tak nemusí platit sociální pojištění?

Odpovědi
nyjono

Teoreticky si neplatí povinné platby, ze kterých se následně vypočítává výška důchodu a také hrozí postih, dluh, …

gecco

WTF???
Co znamená – „když se nejde nahlásit“???
:-O
Pokuta, penále…

ivzez

Záleží na okolnostech.

OSVČ hlavní je povinna sociální pojištění platit.
OSVČ vedlejší jenom v případě, že její zisk překročí
cca 65.000 Kč v roce.

A přijde se na každého. To, že to někomu nějakou dobu „prochází“,
neznamená, že to tak bude věčně. A pak to penále…

Drap

Nemusí, pokud svou firmu převede někam do daňového ráje. V ostatních případech mu vzniká na sociálním pojištění dluh.

černávdova

no právě že podniká dlouho a nikdy na ossz nebyl a nepřišlo se na to, nepodával ani danovku, a já to vubec nevěděla, tak loni jsem ho donutila aby si danovku udělal, tak aspon to, jinak neplatí nic!!!

černávdova

no, jde o to, že já si platím vše, socální, zdravotní, popelnice a já nevím co všechno a někdo si neplatí nic a žádný postih mu nehrozí :( ptala jsem se přímo na OSSZ a tam mi řekli, že když se nepřihlásí akorát nebude mít důchod, ale já jak blbec platím velké zálohy a taky budu mít důchod minimální, tak není lepší si ty peníze spořit sama a neodvádět sociální? když není přihlášený, tak na něho ani nepřijdou, že neplatí.

gecco

Aáááále přijdou…
Ale pokud to chceš urychlit, podej podnět na FU…
___
Toje ten tvůj (ne)přítel?
Tak to podání podej čím dřív – a klidně i na OSSZ a zdravotní pojištovnu…
😉
___
To je ale vděk za jeho celoživotní opatrování tebe, syna, bytu, práce…
😉
Ironizuju, kdyby sis nevšimla…
😉

černávdova

:) máš pravdu, je to on, ještě dělá machra, že já když vše zaplatím, tak vyjdu taktak a on má penez dost, takže se mi furt snaží namluvit, že bez něho umřem hlady :)
ale já se raději uskrovním ale chci mít klid
přímo ho jít nahlásit…to se mi zdá hnusný, ptala jsem se té pracovnice a ona říkala, že kontrolují jen ty přihlášený, jestli mají vše zaplacený…ale už mě to taky napadlo :)