Džanička

Musí si OSVČ hradit měsíčně zdravotní a sociální pojištění, nebo to může zaplatit jednou ročně..

Potom při podání daňového přiznání..

Odpovědi
Emefej

Pokud je OSVČ současně změstnaná u jiného zaměstnavatele a ten platí zálohy, může OSVČ platit pojištění jednou ročně.

mosoj

Může jednou ročně, ale mimo prvního roku podnikání nikoliv zpětně při podání daňového přiznání ale dopředu na začátku roku !!! ve výši všech předepsaných záloh.

Hlada

OSVČ neplatí měsíčně pojistné, ale zálohy, které se po podání přiznání k dani vyúčtovávají. Ty je možné zaplatit na celý rok dopředu najednou. Zálohy je nutné, kromě zvláštních případů, platit. Pojistné není možné platit zpětně.