Weroniq

musí se při změně hardwaru počítače přeinstalovat systém?

když se bude v počítači vyměňovat hardware jako procesor, základní deska, grafická karta, paměti.. musí se pak přeinstalovat operační systém? ano/ne a proč?

Nejlepší odpověď
Valky

Pokud nejste IT, asi to nepůjde jen tam vysvětlit, určitě je pak lepší reinstal. Přítel dělá managera IT a tak jako tak při takové komplexní výměne reinstaluje, je to lepší :)

Další odpovědi
emba5

U linuxu to jde.Windows je na tom složitěji.Při instalaci se konfiguruje podle hardweru hlavně podle zákl.desky a dysků.Tohle byste musel umět změnit.Pokud nemáte dost znalostí tak sehnat někoho kdo vám systém na nové desce rozchodí.Nebo se smířit s přeinstalováním systému.

Hlada

Pokud máte systém legální, musíte před rozebráním staré sestavy odinstalovat ovladače ke starému HW a nechat jen nativní. Po výměně komponent nabootujete ze starého disku a nainstalujete nové ovladače.

Michal Kole

Doplním, že Vám při při výměnu hardawru pravděpodobně spadne aktivace a budete muset jej znovu aktivovat nebo zavolat na aktivační linku Microsoftu (800100074) a „uprosit“ je, že jsem upgradoval, aby Vám aktivaci povolili.

Pokud máte OEM verzi ta je na hardware dost vázaná tak asi nastane problém a budete muset si koupit novou licenci

Deter

Já nedávno kupoval nový procesor, kvůli němu novou základní desku a kvuli ní i nové paměti. Tedy v podstatě jsem vyměnil všechny základní komponenty a windows najely bez problémů. Teď nevím, jestli jsem nemusel přeinstalovat nějaké drivery (k motherboardu), ale rozhodně to bylo až v prostředí Windows po jejich najetí, tedy žádný reinstall se nekonal. Jestli to však bude tvůj případ říct nedokážu.