Kalim_YT

Musí se při přihlášení plynové pistole podat doklad o koupi?

Musím při přihlášení plynovky podat fakturu o koupi nebo stačí jen donést zbraň a oni si opíšou evidenční číslo. Popřípadě kolik přihlášení stojí?

Odpovědi
zjentek

Zde jde opět o jeden z nesmyslných zákonů hodný ČRdele, jinak se to říct nedá:

„Tento zákon se nevztahuje na zbraně pořízené před účinností tohoto zákona. Pokud tedy již nějakou plynovku nebo flobertku vlastníte, není nutné dodatečné přihlášení, pokud byla pořízena do 31.1.2021.“>>>https:/­/www.plynovepis­tole.info/zakon-drzeni-plynove-zbrane/

Čili není třeba dělat VŮBEC NIC, protože není jasný, jak by ti kdo a za jakých okolností dokazoval, od kdy plynovku vlastníš. Leda by tě evidovali při zakoupení.

Dále se v článku uvádí, že registraci lze provést plně elektronicky, čili ověřování jakýchkoli evidenčních čísel zde nejspíš zcela odpadá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.