Avatar uživatele
Kelt

Musí se pedál na kole volně otáčet?

Když jsem plácl po pedálu, tak se začal otáčet a točil se asi skoro minutu. Ale u dětského kola, s plastovými pedály, mi stejný pohyb vyvolá jen půlku otáčky. Mám to povolit, nebo je z hlediska bezpečnosti pro začínajícího cyklistu lepší, když to nebude volné? Ale volný pedál znamená lehčí šlapání. Děkuji.

Zajímavá 0 před 1452 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Tak důsledky znáš, jak to funguje víš… Co chceš víc?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nejspíš tam budou jenom kluzná plastová ložiska, se kterýma nic neuděláš. Snad jen kápnout trošku oleje. Pokud tam jsou opravdická kuličková ložiska, tak snad seřízení i promazání bude možné. V případě dětského kola bych si tím ale nelámal hlavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zjavne ide o hračku tj.prvý detský bicykel, kde nie sú brzdy. Preto jediná možnosť u takéhoto bicykla pre pohyb okrem odrážania nohami sa od zeme, je pohyb pedálmi pevne spojenými s kolesom dopredu (aj dozadu) s tým, že zároveň slúžia ako brzda, keď prestane dieťa šlapať…

Pôvodne bicykel bola akási dvojkolka so sedlom bez pedálov, ktorá sa pohybovala odrážaním sa nohami od zeme
Potom prišli pedále pevne spojené s hnacím kolesom
Až ako ďalší stupeň prišli pedále s voľnobehom a núteným brzdením pedálom, neskôr voľnobehom a externými brzdami. Sem sa radí aj typ pedálu vo vašej vete „Když jsem plácl po pedálu, tak se začal otáčet a točil se asi skoro minutu. “

„Mám to povolit, nebo je z hlediska bezpečnosti pro začínajícího cyklistu lepší, když to nebude volné?“ v prípade „kindercyklistu“ správna je podmienka „b“ (z hlediska bezpečnosti pro začínajícího cyklistu lepší, když to nebude volné)

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek