briketka10

Musí se ještě nosit rouška v MHD a obchodě?

Vím, že podobné otázky zde již byly, ale TV jsem dlouho nesledovala.
Každým dnem se měnila pravidla, zprávy mi unikaly..Covida nevnímám..

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, do 30.6.2020

Další odpovědi
zjentek

Briketko a zajímá tě také, jak je to v praxi? Bo já ti to můžu popsat z praxe z Ostravska. Takže někeří rdoušku mají, někeří nemají a ten zbytek má rdoušku na půl žerdě. A to platí tu u nás v MHD, obchodech, restauracích a především v OC Nová Karolina! A NIKOHO NIC netrápí. V posledním jmenovaném dokonce spustili i suši a podobný potvory, pojízdné, na pásu, čili bez roušky. Jsem ještě neviděl a nepamatuji žádný jiný druh politiky, kdy by se lidé sami od sebe takto civilizovaně dohodli na všech možných variacích a způsobech, jako je tomu právě u rdoušky. (;

Justin1

Roušky se zatím nosit musí, ale mnoho lidí dává přednost pohodlí před zdravím. Nosí roušku třeba na puse, nos mají venku a doufají, že to snad bude stačit, protože oni by byli rádi, kdyby to stačilo. Na prvním místě pro ně je, jestli a jak se jim chce roušku nosit. Zajímá je jenom to, co prožívají teď, a budoucnost neřeší. Proč? Dokážou snad přesvědčit virus, aby jim dal pokoj, protože chtějí mít svoje pohodlí? Virus se na tohle nikoho neptá. Obávám se, že kvůli jejich pohodlnosti a neschopnosti pochopit nutnost správně se zapojit do boje proti společnému nepříteli se viru nezbavíme.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

briketka10

Zjentku
právě, že vidím lidi jak ji nemaj a nikoho neznám,
kdo by Covídka měl či chytil?! U nás na vsi už je
nikdo nenosí a hospoda fachčí bez nich :))

zjentek

No jo… VŠEHO DOČASU! (;(;D;

briketka10

JájsemRaibek
můžu poprosit o zdroj? Děkuji.

JájsemRaibek

https://korona­virus.mzcr.cz/
https://korona­virus.mzcr.cz/od-cervence-budou-rousky-povinne-jen-v-regionech-se-zhorsenou-epidemiologickou-situaci