www

Musí se jazyky z černé zvěře před kuchyňskou přípravou nejdříve spařit a stáhnut jako jazyky hovězí?

Doplňuji:
Způsob jak stáhnout jazyk vím, ale ty co mám, jsou lehce drsné pouze u kořene. Musím to drsné stáhnout, nebo to při tepelné přípravě změkne natolik, že si toho téměř ani nevšimnu?
Díky.

Nejlepší odpověď
beer

Pokud to neodstraníš, nic se samozřejmě nestane, ale při kousání to ucítíš. Předpokládám, že se jedná o lončáka, což je sice mladé zvíře, ale poněvadž je to divočák, může být při jídle cítit i zřetelněji, než u vepřového.
Raději bych to odstranil, stačí ten kousek u kořene odříznout ostrým nožem ještě za syrova – pokud budeš děšlat např. guláš..

Další odpovědi
ahold

Já stahuji hovězí i vepřový jazyk až po uvaření.
Uvařím , prudce zchladím(stačí studenou vodou) a sloupnu. Podobné to bude i s divočinou.

gecco

Vřele doporučuju sliznici stáhnout – narozdíl od Ahold jazyky stahuju před vařením (občas může proniknout zbytečná pachuť) – jazyk spařím a stáhnu…
😉

tatanka

Nemám s černou zvěří extra velké zkušenosti, ale jak píše ahold taktéž stahuji jak hovězí /uzený/ tak vepřový až po uvaření.Mám dojem, že za syrova bych jazyk musel spíše okrájet než stáhnout.