kurec

Musí řidiči vozidla s právem přednostní jízdy dbát na max. rychlost v obci atd…?

no když jde snad o životy tak snad nepojedou v přehledném useku v obci jenom 50km/h ne?

Nejlepší odpověď
Edison

Jistě, že ne. Ovšem má to svá úskalí.

Další odpovědi
Dochy

Nemusí. Při (oprávněně) spuštěných majáčcích má snad jedinou zákonnou povinnost:
" je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích."

Ametyst

Nemusí dbát, ale měl by mít majáček nebo houkačku, aby nikoho kolem nepřekvapil.

cukrar

kurec,
jasně že nemusí dodržovat „50“ v obci, ale jejich rychlost je omezena jejich předpisy, dle povahy přepravy pacienta. Nemůže jet s majáky vždy třeba 130. Je limitován předpisem.