jirka21kufr

Musí odstranit soused vosí hnízdo, které je na pod jeho střechou ?

Dobrý den. U našeho souseda se na jeho domě pod střechou uhnízdily vosy. Je to z druhé strany jeho domu a vosy létají na náš dvůr a málem i do domu. Jsou to velká vosí hnízda. Jsou uhnízděny pod sousedovou střechou a ve zdi, kde má takové díry a tam všude se uhnízdily. Volali jsme sousedovi, aby ty vosy nechal odstranit firmou a on řekl, že to není jeho starost a když jsme řekli, že musí to hnízdo odstranit, jinak nás poštípou vosy, tak zavěsil. Musí soused to hnízdo odstranit nebo to musíme udělat my ? A jak? Platí se něco?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vy na cizím pozemku nic odstraňovat nemůžete.
Obraťte se na obecní úřad, tam Vám musí pomoct.

Doplňuji:
Drape pokud ti nevadí, je vše OK, ale někteří lidé mohou být alergici a jim ta vosa fakt docela dost vadí:-((

Další odpovědi
Drap

Nemusí, neni důvod proč by musel. Neni žádný zákon ani nařízení, které by přikazovalo že nesmí mít na svém pozemku vosy. Mám vosy na svém pozemku a nevadí mi. Nechávám je na pokoji, a ony nechávají na pokoji mne. Občas, během roku se sice stane, že nějaké žihadlo dostanu, ale nijak zvlášť mi to nevadí. Řídím se tím, že vosy tady byly dříve než lidé.

arygnoc

pokiaľ vás osy ohrozujú, zavolajte hasičov alebo nahláste problém na obecný úrad.

hasičom sused MUSÍ vstup umožniť.
pokiaľ sa ejdná o ohrozenie, jedná sa o bezplatnú službu.