jmachan

musi nezletili foukat treba na zabave ? aproc?

Doplňuji:
jestli ma policie na to pravo.co kdys odmitnu ?

Nejlepší odpověď
cukrar

Ano, musí, aby se zjistilo, zdali požil…

Doplňuji:
policie na to má opravdu právo. Když odmítnete tak…vždy podle situace..

Další odpovědi
arygnoc

má na to právo.
ak odmietnete, je dôvodné podozrenie z požitia, podozrenie z nezákonného nalievania alkoholu mladistvým (nezletilým) – a vaša dychová skúška je toho dôkazom. Polícia musí dôkazy zabezpečiť. akže vás môže predviesť na odber krvi.

len tak mimochodom:
ako nezletilý by ste mali venovať svoj voľný čas niečomu inému, ako alkoholu. Ešte ho v živote užijete dosť. Nebojte sa, „to vaše“ vám nikto nevychlastá.
Doplňuji:
zzzzzzzzzz:

samotné pitie alkoholu (ani u mladistvých) zakázané nie je, ale je zakázaný predaj a podávanie alkoholu mladistvým (včítane rodičov: zákon o rodine) – 379/2005 Sb.

preto nie je mladistvý povinný ako stíhaný alebo podozrivý, ale ako svedok.

Podanie svedectva je povinné podobne ako povinnosť ohlásiť trestný čin (teda fúkať alebo na odber musí ísť), v opačnom prípade sa dopustí spolupáchateľstva v intenciách vyššie zmieneného zákona, ak mu alkohol v krvi skutočne nájdu a on sa odmietal „fúkaniu“ či odberu krvi podrobiť.

takže tým, že bude (musí) fúkať, nie je postihnutý mladistvý, ale ten kto mu alkohol podal/predal.

takže svojou túžbou „byť dospelým“ nepácha vlastne nič, ale umožňuje iným či ich priamo nabáda spáchať trestný čin (kto mu predal/podal alkohol).

zzzzz

Policie má právo to požadovat.
Pokud ale odmítneš, tak neznám žádný §, kterým by tě k tomu mohla policie přinutit. Tak samo může i člověk odmítnout odběr krve. U řidiče se odmítnutí bere, jako, že je pod vlivem. Jenže řízení pod vlivem alkoholu je tr. čin. Jít se někam bavit tr. činem není.
Jsem přesvědčena, že pokud odmítneš a odmítnou i tvoji rodiče, tak tě k tomu nikdo nemůže přinutit.
Ostatní sice píšou, že k tomu má policie právo, ale nikdo zde nevložil citaci zákona, která by tě to nutila udělat. Já jsem žádný takový § nenašla.

marci1

Samozřejmě, že musí. Je zakázáno podávat alkohol mladistvým. Alkoholem může být ohrožen jejich duševní i fyzický vývoj.