fifo

Musí mít rezerva v autě v zimním období zimní vzorek? Příp. v létě opačně?

Nejlepší odpověď
gepik

Ne, rezervě stačí aspoň mimimální (1,6mm) vzorek a dostatečný tlak.

Další odpovědi
Hykam

To: michael69
Rezerva sice není v autech povinná, ale u některých typů vozu je součástí deformační zony tudíž u těchto vozů povinná je.

Na hlavní otázku nedokážu odpovědět dle zákona, ale řekl bych že na dojetí k nejbližšímu pneuservisu není třeba rezervu přezouvat. Ale naši zákonodárci dokáží vymyslet různé nesmysly.

michael69

Můžete mít vzorek jaký chcete,protože rezerva v autě už není povinná.

cukrar

Ne, nemusíte mít,

na nouzové dojetí stačí (téměř) cokoliv.
Ani rozměr nemusí být stejný!!!

FOX.IK

Nemusi, nebot, jak uz psali ostatni, tak to slouzi jen dojezdu do nejblizsiho autoservisu