derviš

Musí mít přívěs.vozík za osobní auto v zimním období také zimní kola?

Doplňuji:
vozík je bržděný; a myslím si, že i kdyby nebyl, tak by měl mít také zimní kola; na „galuskách“ by lítal ze strany na stranu. Zajímá mě jak je to ve vyhlášce (kterou nemám)- tzv. oficialně- černé na bílém

Nejlepší odpověď
cukrar

Na přívěsném vozíku nemusí být zimní pneumatiky.

Další odpovědi
mosoj

Pokud považuješ přívěsný vozík jako motorové vozidlo tak si tam ty zimní pneu dej. Já mám vozík jako přípojné vozidlo a nic neměním.

Mimochodem já příslušný zákon také nemám, ale lze ho snadno dohledat.
Viz:http://www.pne­u360.cz/text/zim­ni-pneumatiky-vyhlaska

zzzzz

Ne, pokud není bržděný, tak by mu to bylo na nic:-)

Honzyn14

Dle mého názoru a několikaletých zkušeností rozhodně nemusí, je však vhodné vybrat na vozík pneumatiky univerzální 😉 Z vlastní zkušenosti mohu doporučit například prodejce https://www.pne­uok.cz/ , kde mi dokázali skvěle poradit.

devitkac

Nemusí, přívěsný vozík není motorové vozidlo. Nicméně je pravda, že při jízdě s přívěsným vozíkem je i tak potřeba dodržovat pár bezpečnostních pravidel. Ta mají pěkně shrnutá například tady: https://www.puj­covnadodavek-cb.cz/jizda-s-dodavkou-a-privesem-vyzaduje-nemale-ridicske-zkusenosti/

malinak812

Díky za ten článek, to jsou dost cenné rady. Sám s jízdou s vozíkem bohužel nemám moc zkušeností, ale teď nad jeho pořízením dost přemýšlím. Budu teď potřebovat převážet hodně stavebního materiálu a půjčovat si ho kvůli tomu by asi nemělo úplně smysl. Díval jsem se, že třeba od přívěsy Podlešák ty vozíky až tak drahé nejsou, takže do toho asi půjdu.

honza19hk

k čemu by ti byly, ikdyž je bržděný tak jsou ti k prdu, když s ním pojedeš jako prase stejně pojede smykem.

derviš

děkuji všem za rady a omlouvám se , že sem se zeptal a hned nepoužil googel
http://www.po­radte.cz/auto-moto/7705-zimni-pneu-privesny-vozik.html
aj. A cochee, když poradit nechtěl, tak ho nikdo nenutil a už vůbec ho nikdo nenutil hledat spíše zákon, takové poznámky tu nemají co dělat; protože o mě neví vůbec nic. A zeptat se neznamená být zhnilý ! Ostatním děkuji