hanelika 37

musí mít potvrzení od doktora k soudu nebo stačí když to nahlásí právníkovi a ten to ohlásí u soudu ?

mám dotaz neteř jako žalovná osoba se nedostavila k soudu a jen svýmu právníkovi zavolala at ji omluví že je nemocná (těhotná ) a že se nesmí rozčilovat stačí taková omluva nebo musí mít od doktora potvrzení děkuji za odpověd p

Nejlepší odpověď
gecco

Neuvádíš dostatek informací, aby bylo možné odpovědět…
😉
Ať neteř zavolá soudci (zajde za ním) mimo dobu přelíčení a domluví se s ním přímo – co uzná jako omluvu (atd.).
Mimochodem – neteř může, velmi pravděpodobně, využít odst. 5., §202 Trestního zákoníku (40/2009 Sb) a požádat soud, aby se hlavní líčení odehrálo v její nepřítomnosti (případně tuto žádost doložit lékařkým posudkem).

Další odpovědi
carpediem

Pokud je jako obviněná a nedostaví se k soudu, tak je to vazební důvod.

Do vazby mohou i těhotné, je i vazební nemocnice:-) Ať soud požádá, aby jednal v její nepřítomnosti a ať to odůvodní těhotenstvím. To že je těhotná, pokud nemá od doktora přímo napsáno, že nedoporučuje se soudu účastnit, tak soud asi neuzná, je to čistě na rozhodnutí soudu.