bolak

Musí mít obálka pro „obyčejné psaní“ patřičné rozměry?

Když chci poslat předmět menších rozměrů jako obyčejné psaní, musí mít „obálka“ ve které to posílám přesně dané rozměry a formu?

Na stránkách pošty se píše: Minimální rozměry 14 × 9 cm, Maximální rozměry 35,3 × 25 × 2 cm, znamená to tedy že když mám doma nějakej papírovej pytlík 16×20cm, že to v tom normálně můžu poslat?

Doplňuji:
Takže když vezmu takovou poloigelitovou černou neprůhlednou obálku, ve který mi došlo zboží ze zahraničí a která nemá rozměry co udává ČP, a zkrouhnu ji nůžkama zvrchu i ze strany podle poštovních norem, a otevřené kraje zalepím izolepou, tak mi to české poště česká pošťačka za českým poštovním plexisklem vezme bez remcání?

Nejlepší odpověď
anonym

Rozměry obálek:
https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/provedeni-a-uprava-adresni-strany-obalek-a-psani

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano můžeš to poslat i v papírovém pytlíku.
Co se týče rozměrů, jde o to, aby byla zásilka považována za standardní psaní – tedy se sníženou cenou, tak musí mít právě ty minimální a maximální rozměry a hmotnost. Pokud něco z toho neodpovídá, jedná se již o jiný druh zásilky za vyšší cenu.
Ohledně nějakého pytlíku, např. pytel cibule apod. by se mohlo stát, že nemá pravidelný tvar a navíc se platí příplatek.
Doplňuji:
Jak jsem již uvedl, vezme, ale pokud přesáhne parametry standardního psaní, bude se jednat o nestandardní psaní za vyšší cenu, popř. doporučený balíček.